Skip to main content

Kilka słów o tematycznych imprezach integracyjnych

Pracodawcy w dzisiejszych czasach zupełnie inaczej podchodzą do kwestii integracji swoich pracowników. Kiedyś tego typu imprezy, jeżeli w ogóle do nich dochodziło, odbywały się w miejscach, gdzie jedyną rozrywką był alkohol. Dzisiaj pracodawcą zależy na faktycznej integracji, przez co chcą zapewnić swoim podwładnym oprócz dobrej zabawy nieco dodatkowych zadań, oczywiście podanych z reguły w przystępny sposób. Dzięki takim imprezą pracownicy mogą się lepiej poznać, a atmosfera w pracy zdecydowanie poprawić. Wielokrotnie dochodziło nawet do sytuacji, w których biurowe niesnaski i spory zostały zażegnane w trakcie trwania tego typu imprez. Bardzo często imprezy integracyjne łączone są ze szkoleniami, dzięki czemu oprócz zabawy pracownicy podnoszą swoje umiejętności zawodowe.

Bardzo wiele firm oferuje swoje usługi w zakresie urządzania imprez integracyjnych połączonych ze szkoleniami, bądź przygotowania eventów tematycznych mających na celu zacieśnienie więzów między pracownikami. Bardzo popularne są imprezy tematyczne z wybranym głównym motywem, wokół którego kręci się cała zabawa. Propozycje są różne od imprez utrzymanych w klimacie morskim, do zabawy związanej ze ścianą wspinaczkową, czy grą w piłkę nożną. Warto zauważyć, że sporty drużynowe bardzo często wykorzystywane są w przypadku imprez integracyjnych. Budują one silne więzi między pracownikami. Dobrym rozwiązaniem jest również tak zwany Escape Room, czyli pomieszczenie, w którym zamykamy grupę osób, a te muszą znaleźć drogę wyjścia. W tego typu pokojach zawsze znajduje się wiele zagadek i należy współpracować ze sobą, by odnieść sukces. Jest to, więc bardzo dobry pomysł na imprezę integracyjną.

Ważne jest również, by nie przesadzić z intensywnością takich eventów. Jeśli pracownicy będą zbyt zmęczeni wykonywaniem zadań, to nie przyniesie to nic dobrego. Zamiast rozmawiać ze sobą i poznawać się będą jedynie marzyć o odpoczynku i chwili spokoju. Jeśli jednak uda nam się zrównoważyć wszystkie aspekty imprezy, a także, jeśli wybierzemy ciekawy temat to możemy być pewni, że wszyscy pracownicy wrócą z niej z lepszym nastawieniem i większą ochotą do pracy.