Skip to main content

Jak zostać opiekunką osoby starszej w Niemczech?

Opiekunka osoby starszej to coraz bardziej popularna praca wśród kobiet w Polsce. Jednak to nie polscy seniorzy są pożądanymi pracodawcami. Duża liczba opiekunek szuka pracy u naszych zachodnich sąsiadów, głównie ze względu na wyższe zarobki. Opieka nad osobami starszymi to praca, którą Niemcy chętnie powierzają Polakom, a Szczecin może już zaoferować opiekunkom wiarygodną polską firmę, dbającą o swoich pracowników wysyłanych do Niemiec.

Opiekunki 365

Firma Opiekunki 365 zajmuje się szkoleniem i zatrudnianiem osób, które interesuje praca opiekunki w Niemczech. Szczecin to miejsce, w którym znajduje się siedziba firmy. Opiekunki 365 poszukują osób do stałej współpracy, nie pobierając prowizji od znalezienia pracy. Co więcej, opiekunka nie ponosi żadnych kosztów związanych z dojazdem, zakwaterowaniem, czy wyżywieniem. Oferowaną formą zatrudnienia jest umowa zlecenie. Każda opiekunka, udająca się do Niemiec za pośrednictwem szczecińskiej firmy, ma zagwarantowaną legalną pracę i pakiet ubezpieczeń. Czy można jednak wyjechać do pracy, nie znając języka niemieckiego?

Kursy językowe

Opiekunki 365 gwarantują swoim pracownikom kursy języka niemieckiego, adresowane właśnie do opiekunek. Tego rodzaju kurs cechuje się doborem słownictwa dostosowanym właśnie do pracy w charakterze opiekunki osoby starszej. Niemiecki dla opiekunek w mieście Szczecin za pośrednictwem firmy Opiekunki 365 to gwarancja szybkiego nauczenia się języka i płynnej komunikacji, dzięki zajęciom prowadzonym przez wykwalifikowanego lektora i darmowym materiałom do nauki.

Źródło wiedzy

Warto odwiedzić stronę internetową opiekunki365.pl, która jest kopalnią wiedzy. Znajdziemy tu między innymi filmy instruktażowe, podstawowe zwroty w języku niemieckim oraz materiały do pobrania. Na stronie znajduje się również zakres obowiązków opiekunki. W zakładce „oferty pracy” znajdziemy aktualne propozycje zatrudnienia oraz numer telefonu, pod którym możemy skontaktować się z pracodawcą, złożyć swoje CV i zapytać o pozostałe oferty.