Skip to main content

Leasing nie tylko dla firm

Leasing samochodowy jest niezwykle popularny i korzystna z niego wiele firm. Nie ma przy tym znaczenia, czy jest to działalność jednoosobowa, firma rodzinna, czy duża korporacja.

W zasadzie w każdym z tych przypadków można wziąć interesujący nas samochód w leasing, wpłacając raty na rzecz leasingodawcy i jednocześnie korzystając z uroków posiadania auta, które w obecnych czasach jest nieodłącznym elementem prowadzenia przedsiębiorstwa. Okazuje się jednak, że nie tylko firmy mogą skorzystać z tego udogodnienia.

Prywatne auto w leasingu

Możliwy jest również tak zwany leasing konsumencki, dzięki któremu pojazd można wykorzystywać w prywatnych celach. Nie trzeba więc prowadzić działalności, by otrzymać taką możliwość. Jeśli chcecie uniknąć wielu pytań i formalności, możecie skorzystać z oferty specjalistów, którzy zajmują się pośrednictwem w załatwieniu leasingu. Na przykład na https://fleetagency.pl/ jest okazja sprawdzić, jakie modele aut można mieć dzięki tej formie „pożyczki”. Można wybrać taki samochód, który będzie się nam najbardziej podobał lub który po prostu będzie najbardziej odpowiedni dla naszych potrzeb. W grę wchodzą w zasadzie wszyscy dealerzy i wszystkie marki dostępne w kraju. Warto podkreślić, że leasing konsumencki może być tańszą alternatywą dla kredytu. Poza tym dzięki wspomnianym już agencjom leasingowym koszt auta może się okazać dużo niższy.

Zwróć uwagę na dodatkowe obowiązki

Oczywiście należy pamiętać, że decydując się na leasing w odniesieniu do prywatnego auta, może się okazać, iż nie unikniemy na przykład konieczności skorzystania z dodatkowego ubezpieczenia bądź wymogu korzystania z usług oficjalnych dealerów czy autoryzowanych stacji diagnostycznych w przyszłości. Nie zmienia to jednak faktu, iż leasing konsumencki może być dobrym wyjściem, przy okazji także ekonomicznym, co jest istotne dla domowego budżetu.

Posiadanie samochodu to dziś w zasadzie konieczność. Trudno bez niego prowadzić firmę, trudno załatwiać codzienne, prywatne obowiązki. Czasem mamy kłopot z wyborem samochodu albo z ograniczonym budżetem. Na szczęście dzięki takiemu rozwiązaniu, jak leasing, auto możemy mieć bardzo szybko i bez wielu formalności. To szczególnie ważne w przypadku firm, ponieważ posiadanie służbowego pojazdu gwarantuje skuteczne prowadzenie biznesu. Możliwość dotarcia do klienta albo wykonania usługi – posiadanie samochodu może być w tych przypadkach koniecznością. A tylko to da pewność, że działalność będzie się dobrze rozwijała.