Skip to main content

Gdzie najlepiej szukać pracy?

Kiedy rozpoczynamy naszą podróż z poszukiwaniem pracy, warto dokładnie opracować sobie plan działania. Aby w jak najkrótszym czasie zebrać ogłoszenia z jak największej ilości portali i miejsc, stwórz listę swoich priorytetów oraz przede wszystkim, określ przybliżony czas, w przeciągu którego chciałbyś osiągnąć sukces, a więc odnaleźć wymarzone zajęcie. Żyjemy w czasach, w których Internet stał się naturalnym źródłem szukania wiedzy. Mając to na uwadze, prezentujemy kilka najbardziej popularnych portali, które są jednocześnie idealnym miejscem dla szukających pracy, pracowników oraz dają możliwość dzielenia się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi aktualnego stanu zatrudnień.

Strony z ogłoszeniami


1. Gumtree.pl
To portal, który gromadzi oferty pracy głównie z działów gastronomii, hotelarstwa, pracy zdalnej , call center, czy też tzw. pracy kreatywnej, a więc jako twórca tekstów, czy grafik.

2. InfoPraca.pl
Jest stroną internetową, dzięki której dowiesz się, na jakim etapie rekrutacji rozpatrywana jest Twoja aplikacja. Portal ten jest jednym z najlepiej zaopatrzonych skarbców ofert pracy, a przypomnienia dotyczące interesujących Cię branży mogą być wysyłane na Twoją skrzynkę tak często, jak tego zapragniesz.

3. GazetaPraca.pl
Jest nieco bardziej rozbudowanym serwisem dla szukających pracy. Tutaj oprócz interesujących Cię ofert, możesz poczytać o aktualnym rynku pracy w kraju, pracy za granicą, a także dowiedzieć się o najatrakcyjniejszych propozycjach kierowanych do studentów oraz managerów.

Portale społecznościowe


1. Linkedin
Założenie swojego konta na Linkedinie powinno stać się dla Ciebie podstawą przed rozpoczęciem szukania pracy. Dzięki wciąż uaktualnianemu profilowi, stajesz się widoczny dla przyszłych pracodawców, a ze względu na to, że jest to portal społecznościowy, masz szansę na wychwycenie ofert pracy jeszcze przed ich oficjalną publikacją na innych serwisach.

2. Goldenline
Jest doskonałym i jednym z najbardziej rozpowszechnionych miejsc, które pozwolą na budowanie swojej pierwszej sieci kontaktów biznesowych. Dzięki założeniu konta na Goldenline.pl, masz wgląd w opinie o pracodawcach oraz możoesz łatwo sprawdzić uaktualniane raporty dotyczące obowiązujących warunków płac.

Miejsce, w których zarówno pracodawcy, jak i pracownicy ogłaszają swoją chęć zatrudnienia i oferowania pracy jest naprawdę dużo. Powyżej wyszczególniliśmy jedynie kilka, naszym zdaniem najpopularniejszych stron internetowych. Jeśli jeszcze nie zarejestrowałeś na przynajmniej jednym z podanych serwisów, śmiało! To nic nie kosztuje, a może stać się dla Ciebie przełomowym momentem w życiu.