Skip to main content

Ortopeda – na pomoc dzieciom

Ortopeda dziecięcy

Ortopeda dziecięcy to lekarz specjalizujący się w ortopedii. Diagnozuje i leczy choroby układu ruchu oraz wad wrodzonych w ciele u dzieci i młodzieży do osiemnastego roku życia. Musi posiadać także ogromną wiedzę z zakresu układu nerwowego i bioinżynierii. Istotnym zadaniem ortopedy dziecięcego jest zapobieganie późniejszym powikłaniom i dolegliwościom układu ruchowego, które w najgorszym wypadku mogłyby doprowadzić do inwalidztwa.

Ortopedia dziecięca – najczęstsze urazy

Ortopedia dziecięca w dużych miastach takich jak Warszawa czy Poznań jest pełna dzieci z urazami. Kiedy należy udać się to ortopedy dziecięcego? Gdy u noworodka wykryto wady rozwojowe w układzie ruchu lub nieprawidłowości w funkcjonowaniu kończyn i stwierdzono skrzywienie kręgosłupa

Rehabilitacja dzieci

Rehabilitacja dzieci jest konieczna, gdy doszło do urazu, złamania, zwichnięcia czy skręcenia kończyn. Nierzadko pojawiają się powikłania po zabiegu ortopedycznym, dlatego też wskazane są dodatkowe formy leczenia.

Poradnia ortopedyczna dla dzieci – zadania

Warto skorzystać z konsultacji ortopedy prywatnie ze względu na długi czas oczekiwania na wizytę refundowaną. Poradnia ortopedyczna dla dzieci udziela porad w zakresie wad postawy i ruchu.