Skip to main content

Jak zostać projektantem ogrodów?

Projektowanie ogrodów – zawód dla osób z pasją

Projektowanie ogrodów to zajęcie dla osób z wyobraźnią, poczuciem estetyki i kochających przyrodę. Projektantem można zostać niezależnie od wyuczonego zawodu, choć bycie rolnikiem czy leśnikiem z pewnością będzie dodatkowym atutem. To zawód przeznaczony dla osób, które chcą połączyć zarabianie z pasją.

Projektowanie ogrodu – kurs dla przyszłych profesjonalistów

Można go zdobyć, kończąc kurs, po którym projektowanie ogrodów nie ma przed nami żadnych tajemnic. Uczestnicy kursu uczą się między innymi o kompozycji przestrzeni, zakładaniu rabat czy pielęgnacji roślin ogrodowych. Zdobywają umiejętności, które pozwalają im wykonywać profesjonalne projekty ogrodów, a teoretyczna wiedza poparta jest praktycznymi zajęciami.

Chcesz wykonywać projekty ogrodów? Szybko się tego nauczysz!

Absolwent kursu zyskuje także bardzo konkretną wiedzę z dziedziny ogrodnictwa, dotyczącą zasad uprawiania i nawożenia gleby czy zwalczania szkodników. Specjalista od projektowania ogrodów wie również, jak zaprojektować ogród, by był ergonomiczny i cieszył właścicieli swoim pięknem bez zbędnego wysiłku z ich strony. Łódź jest jednym z miast, w którym można skończyć kurs projektowania ogrodów.